Paprika sladká - mix odrůd (500 g)

Dostupnost: Skladem 12 ks

Kategorie: Ovoce a zelenina

Dodavatel: Kořénkova farma Vícemil

Hmotnost: 500g

50 Kč

Paprika sladká - mix odrůd (500 g)

Paprika pochází ze Střední Ameriky, z Mexika, V Evropě se objevila až v 19. století. Postupně z ní byl vyšlechtěn zeleninový typ se silnější dužninou různých tvarů a barev. Slupka bývá někdy těžko stravitelná, ale zajišťuje paprice dlouhou trvanlivost.

Tato zelenina je velkým zdrojem vitaminu C, provitaminu A, dále obsahuje vitaminy B1, B2, niacin, kyselinu listovou, vitamin E, draslík, hořčík, vápník, železo, zinek a jód. Zelené papriky obsahují dvakrát více vitaminu C než pomeranče o stejné váze, červené papriky dokonce třikrát více. Rostlinným barvivem paprik je bohatě obsažený karoten, který chrání sliznice, přináší vitalitu buňkám a podporuje dobrý zrak. Najdete v nich ale i množství zinku, který je důležitý pro vaziva a tvorbu hormonů.

Účinky na organismus:

- posilují cévy

- mírní bolesti žil

- posilují srdce a krevní oběh

- podporují chuť k jídlu

- zlepšují zrak

- jsou prevencí migrén

- zpevňují vazivové tkáně

- posilují sliznice v těle

Pro organismus je nejlepší konzumace papriky v čerstvém stavu. V tom případě je dobré pokapat ji trochou oleje, aby tělo mohlo lépe využít betakaroten. Pro někoho mohou být hůře stravitelné, proto se musí drobně nakrájet nebo oloupat. Přílišná konzumace paprik můře vlivem látek snižujících srážlivost krve vyvolat krvácení z nosu, zpomalit léčení ran nebo podráždit žaludeční sliznice.

 

Kořénkova farma Vícemil

Kořénkova farma Vícemil

O naší farmě

Po pěti letech působení ve vesnici Ředhošť (pod názvem Ekofarma Ředhošť), která se nacházela na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje, jsme se přestěhovali do Jižních Čech. Nově nás najdete na okraji obce Vícemil v okrese Jindřichův Hradec pod novým názvem Kořénkova farma Vícemil.

Kdo jsme

My na hradě Hazmburk

Po mnoha letech cestování po ekologických farmách různě ve světě, jsme si chtěli konečně vyzkoušet, jestli to taky sami   dokážeme. Živit se něčím co nás baví, čemu věříme a co nám dává smysl. Ono zahradničení je docela dřina. Každé ráno se probudíte a vidíte tu spoustu práce všude kolem, ale když se potom na konci dne za sebou ohlédnete, cítíte velké zadostiučinění. Co jednou zasadíte, to potřebuje zalévat, okopávat. A tak to jde den co den. Ale když vidíte jak to všechno roste, to je to, co je na zahradničení to nejhezčí.

Naše principy

Pokračujeme dále v tradici pěstování širokého sortimentu zeleniny, vše v souladu s ekologií a zejména naším přesvědčením, založeným na respektu k přírodě. Věříme, že je možné půdu užívat trvale udržitelnýmzpůsobem, aniž bychom ji zásobili chemickými prostředky a ta nám bude na oplátku dávat tu nejzdravější a nejchutnější zeleninu.

Záběr na zahradu v červenci

Na rozloze 5000m2 pěstujeme asi 60 různých druhů zeleniny. Pestrá kultura  omezuje riziko přemnožení škůdců a  každoroční obměna plodin pak zabrání vyčerpání půdy a šíření nemocí. S pomocí svazenky vratičolisté, kterou používáme  jako zelené hnojení a kompostu pak opět půdu obohacujeme o důležité živiny a humus. Je to postup známý po mnoho staletí, proto je neuvěřitelné a smutné, že v dnešní době je stále mnoho lidí, kteří se na ekologické zemědělce dívají jako na lháře a podvodníky. Přitom ten rozdíl v chuti je tak patrný. Z moderních přístupů jsme si osvojili zejména používání zakrývacích textilií, které vytváří pro rostliny vhodnější prostředí, udržují vlhkost a teplotu a také je chrání před silnými dešti, kroupami, větrem a nálety hmyzích škůdců.

 Jahody z Vícemili

Kromě zeleniny pěstujeme na rozloze 2500m2 jahody, které nám tady zůstaly po bývalých majitelích. I přes malé zkušenosti jsme se rozhodli v pěstování jahod dále pokračovat. Pokud bude přát počasí, tak se máte na co těšit.Kadeřávek - svazek

19 Kč

Kadeřávek - svazek

Detail
Koriandr

23 Kč

Koriandr

Detail
Mangold 500g

65 Kč

Mangold 500g

Detail
Bazalka (svazek)

19 Kč

Bazalka (svazek)

Detail
Černá toskánská kapusta - svazek

19 Kč

Černá toskánská kapusta - svazek

Detail
Petržel s natí (svazek)

33 Kč

Petržel s natí (svazek)

Detail
Ředkvičky bílé - rampouchy

22 Kč

Ředkvičky bílé - rampouchy

Detail
Brokolice 2-3 kousky cca 500g

55 Kč

Brokolice 2-3 kousky cca 500g

Detail
Cibule čerstvá bez natě (1kg)

39 Kč

Cibule čerstvá bez natě (1kg)

Detail
Kopr svazek

23 Kč

Kopr svazek

Detail
Kedlubny bílé

25 Kč

Kedlubny bílé

Detail
Čerstvý česnek

65 Kč

Čerstvý česnek

Detail

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.

Mrkev karotka (svazek)

35 Kč

Mrkev karotka (svazek)

Detail
Halloumi

35 Kč

Halloumi

Detail
Cibulka lahůdková s natí - svazek

29 Kč

Cibulka lahůdková s natí - svazek

Detail
Červená řepa salátová (svazek)

35 Kč

Červená řepa salátová (svazek)

Detail

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.