Dýně špagetová (kus)

Dostupnost: Skladem 14 ks

Kategorie: Ovoce a zelenina

Dodavatel: Kořénkova farma Vícemil

Balení: kus

30 Kč

Dýně špagetová (kus)

Svůj pozoruhodný název dostala tato z Japonska pocházející tykev podle charakteristické dužiny, která s přibývající zralostí vytváří špagetovitá vlákna. Uvařením se jednotlivá vlákna ještě více oddělí jedno od druhého a jsou potom výraznější. Tyto tykve se vaří v celku, doporučovaná doba vaření se proto pohybuje od 20-50 minut (v závislosti na velikosti dýně a způsobu vaření). Dužinu špagetové tykve lze podávat stejně jako pravé špagety s rajskou omáčkou a posypanou sýrem. Výhodou ve srovnání s těstovinami je jejich nízká kalorická hodnota.

Barva slupky se liší druh od druhu a může být zelená, okrová či žlutá.

 

Pečená:

1. Můžete ji péct buďto v celku nebo rozkrojenou napůl(podélně či napříč,to je na vás).Na několika místech ji propíchejte vidličkou či širokým nožem aby pára mohla unikat.

2. Pokud ji rozkrojíte napůl,vyjměte rovnou pomocí lžíce jadřinec se semínky.

3. Položte tykev  na pekáč buďto celou nebo rozřezanou půlkou dolů a podlejte vodou.(Voda není nezbytně nutná pokud pečete dýni v celku,ale rozhodně neublíží)

4. Pečte dýni asi hodinu na 180 stupnů,dokud nezměkne.

5. Nechejte asi 10 minut vychladnout a pokud jste to neudělali předem,rozkrojte dýni napůl a vyjměte jadřinec se semínky.

6. Buďto pomocí vidličky oddělte špagetová vlákna od slupky nebo můžete obě půlky použít jak jsou a omáčku či náplň umístit přímo do   nich.

vařená:

1. Rozkrojte tykev napůl a lžící vyjměte jádřinec se semínky

2. Umístěte to velkého hrnce,řezanou půlkou dolů a podlejte dostatečným množstvím vody.

3. Vidličkou či širokým nožem tykev na několika místech propíchněte,aby pára mohla unikat.

4. Přiveďte k varu

5. Zmírněte plamen a vařte 20-25minut,dokud tykev dostatečně nezměkne.

6. Pomocí vidličky oddělte vlákna od slupky a umístěte na talíř,nebo můžete obě půlky použít jak jsou a omáčku či náplň umístit přímo do   nich.

Dostatečně uvařená dýně je měkká a slupka se prohýbá i pod jemným tlakem. Nedovařená nechutná příjemně a vlákna se neoddělí.

 

TIP: Uvařené půlky dýní použijte aniž byste odstraňovali slupku a připravenou omáčku či náplň umístěte přímo do nich.

 

Cena za kilo je 30Kč, váha dýně se pohybuje okolo 1 kg. Cena bude upřesněna dle velikosti dýně.

Kořénkova farma Vícemil

Kořénkova farma Vícemil

O naší farmě

Po pěti letech působení ve vesnici Ředhošť (pod názvem Ekofarma Ředhošť), která se nacházela na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje, jsme se přestěhovali do Jižních Čech. Nově nás najdete na okraji obce Vícemil v okrese Jindřichův Hradec pod novým názvem Kořénkova farma Vícemil.

Kdo jsme

My na hradě Hazmburk

Po mnoha letech cestování po ekologických farmách různě ve světě, jsme si chtěli konečně vyzkoušet, jestli to taky sami   dokážeme. Živit se něčím co nás baví, čemu věříme a co nám dává smysl. Ono zahradničení je docela dřina. Každé ráno se probudíte a vidíte tu spoustu práce všude kolem, ale když se potom na konci dne za sebou ohlédnete, cítíte velké zadostiučinění. Co jednou zasadíte, to potřebuje zalévat, okopávat. A tak to jde den co den. Ale když vidíte jak to všechno roste, to je to, co je na zahradničení to nejhezčí.

Naše principy

Pokračujeme dále v tradici pěstování širokého sortimentu zeleniny, vše v souladu s ekologií a zejména naším přesvědčením, založeným na respektu k přírodě. Věříme, že je možné půdu užívat trvale udržitelnýmzpůsobem, aniž bychom ji zásobili chemickými prostředky a ta nám bude na oplátku dávat tu nejzdravější a nejchutnější zeleninu.

Záběr na zahradu v červenci

Na rozloze 5000m2 pěstujeme asi 60 různých druhů zeleniny. Pestrá kultura  omezuje riziko přemnožení škůdců a  každoroční obměna plodin pak zabrání vyčerpání půdy a šíření nemocí. S pomocí svazenky vratičolisté, kterou používáme  jako zelené hnojení a kompostu pak opět půdu obohacujeme o důležité živiny a humus. Je to postup známý po mnoho staletí, proto je neuvěřitelné a smutné, že v dnešní době je stále mnoho lidí, kteří se na ekologické zemědělce dívají jako na lháře a podvodníky. Přitom ten rozdíl v chuti je tak patrný. Z moderních přístupů jsme si osvojili zejména používání zakrývacích textilií, které vytváří pro rostliny vhodnější prostředí, udržují vlhkost a teplotu a také je chrání před silnými dešti, kroupami, větrem a nálety hmyzích škůdců.

 Jahody z Vícemili

Kromě zeleniny pěstujeme na rozloze 2500m2 jahody, které nám tady zůstaly po bývalých majitelích. I přes malé zkušenosti jsme se rozhodli v pěstování jahod dále pokračovat. Pokud bude přát počasí, tak se máte na co těšit.Bazalka (svazek)

19 Kč

Bazalka (svazek)

Detail
Fazolky francouzské (500g)

65 Kč

Fazolky francouzské (500g)

Detail
Asijský salátový mix

39 Kč

Asijský salátový mix

Detail
Kedlubny bílé

25 Kč

Kedlubny bílé

Detail
Cibule čerstvá bez natě (1kg)

39 Kč

Cibule čerstvá bez natě (1kg)

Detail
Brokolice 2-3 kousky cca 500g

55 Kč

Brokolice 2-3 kousky cca 500g

Detail
Beraní rohy (pikantní) 500g

75 Kč

Beraní rohy (pikantní) 500g

Detail
Červená řepa salátová (svazek)

35 Kč

Červená řepa salátová (svazek)

Detail
Paprika sladká - mix odrůd (500 g)

50 Kč

Paprika sladká - mix odrůd (500 g)

Detail
Kadeřávek - svazek

19 Kč

Kadeřávek - svazek

Detail
Ředkvičky bílé - rampouchy

22 Kč

Ředkvičky bílé - rampouchy

Detail
Mangold 500g

65 Kč

Mangold 500g

Detail

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.

Mrkev karotka (svazek)

35 Kč

Mrkev karotka (svazek)

Detail
Halloumi

35 Kč

Halloumi

Detail
Cibulka lahůdková s natí - svazek

29 Kč

Cibulka lahůdková s natí - svazek

Detail
Červená řepa salátová (svazek)

35 Kč

Červená řepa salátová (svazek)

Detail

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.