Čerstvý ovčí sýr

Dostupnost: Skladem 28 ks

Kategorie: Mléčné výrobky

Dodavatel: Sýrárna Horní Dvorce

Stav: pouze osobně

48 Kč

Čerstvý ovčí sýr

Sýr je vyráběn z plnotučného neupravovaného ovčího mléka (7%tuku), mléko před výrobou je ošetřeno pouze šetrnou pasterací. Sýr je vyráběný buď čistý nebo s příchutěmi a to v několika variantách, trvanlivost 14 dní, kus cca 150g, vakuově balený. Složení: ovčí mléko, mlékárenské kultury, sůl (max. 2%), alergen – MLÉKO.

Syrové mléko ovčí nebo kravské se v sýrařském výrobníku pasteruje a následně naočkuje čistými mlékařskými kulturami Christian Hansen. Po předkysání se do mléka vmíchá syřidlo a cca po hodině je sýřenina sražena. Sýrařskými harfami se sraženina opatrně nakrájí na malé kostičky. Postupně dochází k synerezi-vypouštění syrovátky ze sýrařského zrna, zmenšování zrna, které plave v uvolněné syrovátce. V pravý okamžik se usazené zrno vybírá nebo smíchává s příchutěmi a nalívá do forem. Ty se několikrát obracejí, tak aby se co nejlépe umožnilo přebytečné syrovátce odkapat. V další fázi výroby sýry prokysávají a následně se solí v solné lázni. Posledním úkonem je vakuové zabalení sýrů. Nyní je čerstvý sýr připraven k expedici. Sýr je jemný, lehký a hodí se jak k přímé konzumaci, tak k pivu nebo vínu.

 

V nabídce od poloviny dubna do října.

Cena je 350 Kč za 1kg (s DPH). Cena bude upřesněna dle přesné váhy, kus se pohybuje okolo 150g.

Sýrárna Horní Dvorce

Sýrárna otevřená v roce 2012 je zaměřena primárně na výrobu ovčích sýrů z vlastního mléka a kravských sýrů. Náš provoz je založen na několika základních principech: ruční výrobě sýrů, zpracování regionálních surovin a snaze konečný výrobek nabídnout přímo spotřebiteli (naše prodejna farmářských produktů nebo farmářské trhy) nebo do specializovaných obchodů (farmářské potraviny, zdravá výživa).Bryndzová pomazánka ovčí

44 Kč

Bryndzová pomazánka ovčí

Detail
Bryndza ovčí

51 Kč

Bryndza ovčí

Detail

Napište svůj názor

*
*
*
*

* Vložením jakékoliv odpovědi se celé téma posune nahoru jako nejnovější, nevkládejte proto reakce na jiné téma bez použití odkazu 'odpovědět'.

Mrkev karotka (svazek)

35 Kč

Mrkev karotka (svazek)

Detail
Halloumi

35 Kč

Halloumi

Detail
Cibulka lahůdková s natí - svazek

29 Kč

Cibulka lahůdková s natí - svazek

Detail
Červená řepa salátová (svazek)

35 Kč

Červená řepa salátová (svazek)

Detail

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.