Farma Doňov

Farma Doňov

Rodina Mastných se pěstování ovoce a zeleniny věnuje již po několik generací, neboť kořeny rodiny sahají na Moravu i do Bulharska. V roce 2014 jsme se přestěhovali z města na venkov, na jihočeský statek v Doňově, abychom se mohli věnovat plně rostlinné výrobě a tím spojit letité zkušenosti z podnikání i pěstování v domácím prostředí. Rajčata a papriky jsou naším koníčkem a vysazujeme jich asi 20 odrůd od každého. Dále pěstujeme okurky (nakladačky, baby, hadovky, polní), cibuli, květák, brambory, mrkev, celer, petržel, pastiňák, česnek, pórek, dýně, melouny, cukety, lilek, saláty, kedlubny, zelí, kapustu, červenou řepu a i další zajímavé druhy nebo odrůdy zeleniny, které by mohly zajímat také restaurace a hotely. Vysazujeme asi 12 odrůd jahod, maliny a ostružiny.

Nabízíme zeleninu a některé druhy ovoce v nejvyšší kvalitě, tzn. plné vitamínů, minerálních látek i stopových prvků, získaných zejména z přírodních zdrojů.

V Evropě poslední dobou výrazně ubývá zemědělských zvířat, čímž klesá i množství produkovaného hnoje. Živiny se tedy musí často do půdy přidávat uměle, což ovlivňuje její úrodnost i kvalitu potravin. Jsme rádi, že toto není náš případ, i když hnůj  zde v Jižních Čechách už také nemá každý hospodář. Potřebnou optimální dávku ovčího, koňského hnoje máme zajištěnou z místních zdrojů. Sledujeme složení půdy i vody a usilujeme o trvalou udržitelnost přírodních živin v půdě.

 Mrkev karotka (svazek)

35 Kč

Mrkev karotka (svazek)

Detail
Halloumi

35 Kč

Halloumi

Detail
Cibulka lahůdková s natí - svazek

29 Kč

Cibulka lahůdková s natí - svazek

Detail
Červená řepa salátová (svazek)

35 Kč

Červená řepa salátová (svazek)

Detail

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.