Farma Doňov

Farma Doňov

Rodina Mastných se pěstování ovoce a zeleniny věnuje již po několik generací, neboť kořeny rodiny sahají na Moravu i do Bulharska. V roce 2014 jsme se přestěhovali z města na venkov, na jihočeský statek v Doňově, abychom se mohli věnovat plně rostlinné výrobě a tím spojit letité zkušenosti z podnikání i pěstování v domácím prostředí. Rajčata a papriky jsou naším koníčkem a vysazujeme jich asi 20 odrůd od každého. Dále pěstujeme okurky (nakladačky, baby, hadovky, polní), cibuli, květák, brambory, mrkev, celer, petržel, pastiňák, česnek, pórek, dýně, melouny, cukety, lilek, saláty, kedlubny, zelí, kapustu, červenou řepu a i další zajímavé druhy nebo odrůdy zeleniny, které by mohly zajímat také restaurace a hotely. Vysazujeme asi 12 odrůd jahod, maliny a ostružiny.

Nabízíme zeleninu a některé druhy ovoce v nejvyšší kvalitě, tzn. plné vitamínů, minerálních látek i stopových prvků, získaných zejména z přírodních zdrojů.

V Evropě poslední dobou výrazně ubývá zemědělských zvířat, čímž klesá i množství produkovaného hnoje. Živiny se tedy musí často do půdy přidávat uměle, což ovlivňuje její úrodnost i kvalitu potravin. Jsme rádi, že toto není náš případ, i když hnůj  zde v Jižních Čechách už také nemá každý hospodář. Potřebnou optimální dávku ovčího, koňského hnoje máme zajištěnou z místních zdrojů. Sledujeme složení půdy i vody a usilujeme o trvalou udržitelnost přírodních živin v půdě.

 Jogurt bílý z kravského mléka

11 Kč

Jogurt bílý z kravského mléka

Detail
Čerstvý kozí sýr

35 Kč

Čerstvý kozí sýr

Detail
Řecký ovčí sýr

41 Kč

Řecký ovčí sýr

Detail
Markvarecký špalík

40 Kč

Markvarecký špalík

Detail
Bedýnka sezónní zeleniny

280 Kč

Bedýnka sezónní zeleniny

Detail